Ostatnia w tym roku powodziówka

Zakończyła się Przebudowa drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola Św. - /Krasków/ etap II w km 3+270 - 4+280.

 Prace ruszyły 15 września br. i zgodnie z umową z wykonawcą robót tj. firmą Bisek-asfalt Michał Bisek, ul. Granitowa 7 55-311 Kostomłoty miały trwać do 5 tygodni od daty podpisania umowy. Dzięki sprzyjającej pogodzie roboty posuwały się bardzo szybko i udało się je zakończyć bez problemu w terminie.  

 Przebudowa drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola Św. - /Krasków/ etap I w km 3+270 - 4+280 obejmowała swym zakresem około 1,010 km drogi. W ramach prac dokonano m. in. poszerzenia jezdni do 6,0 m, ułożono nowy profil (7cm) i warstwę ścieralną, oczyszczenia i pogłębienia przydrożnych rowów co ma na celu zminimalizowanie ewentualnych skutków klęską żywiołowych w przyszłości.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki współpracy Powiatu Świdnickiego z Gminą Marcinowice. Koszt budowy – 608.245,01 zł, z czego 20% wartości zadania pokryła Gmina Marcinowice, a pozostałe środki pochodziły z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych .

Ponadto Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego wymieniła oznakowanie pionowe na nowe oraz wykonała nowe oznakowanie poziome (linie krawędziową).

 

 

 

© 2018 Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates